a
Restauracja

BI BA BO

Wprowadza w klimat przedwojennego, rozrywkowego i kabaretowego Nowego Światu. To powrót do korzeni polskiej kuchni wzbogaconej międzynarodowymi smakami. Poznajmy kuchnię naszych przodków, którzy swoje zamiłowanie do smaków czerpali z podróży po całym świecie. Podczas gdy my zabieramy Państwa w tę kulinarną podróż, prosimy, abyście skorzystali z naszej gościnności i pozwolili nam przenieść się w świat Warszawy lat 20. i zabawy, jaką Nowy Świat cieszył się w tym okresie.
Kuchnię BI BA Bo tworzy zespół Piotra Kałaski, który przez 7 lat był sou-chefem Modesta Amaro. Historię na talerzu dopełnia oryginalny koktajl BI BO BO, którego receptura była tworzona przez znanych polskich sommeliów. Nasz autorski drink inspirowany jest smakami Ernesta Hemignway’a.

b
Powiew

Historii

Na przełomie XIX i XX wieku Nowy Świat był centrum teatralnym, kabaretowym i rewiowym ówczesnej Warszawy. Tu również powstały pierwsze tłumnie odwiedzane kina, było ich aż 7. Na Nowym Świecie 19 w 1913 roku w pałacu Kossakowskich w sali herbowej powstał kabaret „Bi Ba Bo”. W 1916 roku występowała tutaj w tańcu z wężami słynna Pola Negri. Bi Ba Bo stał się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Nowego Światu i na długo został w pamięci warszawiaków. Wspominany był w utworze „Jej pierwszy bal” z 1942 roku w wykonaniu Wiery Gran z muzyką Władysława Szpilmana.

c
słodka

Cukiernia

Nasza cukiernia to miejsce, gdzie pasja do słodkości spotyka się z najlepszymi składnikami! Nasze produkty powstają z miłością i starannością, a ich smak z pewnością zachwyci podniebienia każdego. Każdy kęs to prawdziwa uczta! Doskonałe na spotkania ze znajomymi, przyjęcia rodzinne lub słodki upominek dla bliskich.

W BI BA BO znajdziecie Państwo również najwyższej klasy mieszankę kawy Julius Meinl Vienna 1862, oferującą niezrównany aromat i smak, pozwalający w pełni delektować się chwilą przy kawie- czyli jak to czynili i czynią nadal wiedeńscy artyści, pisarze i myśliciele.

d
wyjątkowa

Piosenka

Restauracja BI BA Bo doczekała się swojej piosenki. Powstała dzięki Zbigniewowi Rymarzowi, który napisał do niej tekst, a melodia została zaczerpnięta z utworu Harrego Aksta „Qui Pro Quo” z rewii „Pomalutku, aż do skutku” z 1926 roku.

Utwór BI BA BO zaśpiewał Piotr Fronczewski, artysta o niepowtarzalnym głosie, wybitny aktor filmowy i teatralny, będący gwiazdą m.in. Kabaretu pod Egidą i Kabaretu Olgi Lipińskiej.

Akompaniował zaś Bogdan Hołownia, znany muzyk jazzowy, który współpracował ze słynnymi gwiazdami sceny jazzowej: Ewą Bem, Urszulą Dudziak czy Michałem Urbaniakiem. Tworzył również z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim.

e
Zgoda na pliki cookie
Konfiguracja
O plikach cookie